שיקום הפה

שיקום הפה

כתרים

במרפאתנו תוכלו לבחור משלל שיטות שונות להרכבת כתרים וסוגי כתרים מחומרים שונים. אנו נמליץ לכם על סוג הכתר ואופן הטיפול בהתאם לבעיה הספציפית ולתקציבכם.

 

כתר זירקוניה

כתרי הזירקוניה הינם המילה האחרונה בטכנולוגית החומרים של רפואת השיניים, כתרים אלו הם תוצאה ישירה של עלייה במודעות לאסתטיקה דנטלית אשר יצרה צורך בחומרים חדשים, חזקים יותר וטבעיים יותר למראה במיוחד לגבי שיניים קדמיות. זירקוניה הוא חומר דמוי יהלום מלאכותי שאינו מכיל מתכת כלל, אך יש לו חוזק מכני העולה על זה של מתכת ויתרונות רבים ההופכים אותו לחומר גלם מושלם לייצור כתרים חזקים במראה טבעי. הכתרים במרפאתנו מיוצרים מחומרי הגלם של היצרנים המובילים בעולם.

רוב כתרי השיניים עשויים משני חומרים. חלקם החיצוני עשוי חרסינה, מתחת לחרסינה ועל השן עצמה יש לכתר בסיס. על פי רוב –  בסיס זה עשוי מתכת, העשויה לגרום עם הזמן  לנסיגת חניכיים או הופעה של פס כחול (או שחור) על החניכיים וסביב  הכתר. הסיבה לתופעה זו היא חשיפה של נקודת החיבור של הכתר, חשיפה לחיידקים ולכלוך הגורמים לצביעה .תופעות אלו נמנעות כליל על ידי שימוש בכתרי זירקוניה.

 

לכתרי זירקוניה יתרונות רבים על פני כתרים אחרים:

  1. מכיוון שלא משתמשים במתכת בכתר זה – האור העובר דרך החרסינה מקנה לכתר מראה מאוד טבעי.
  2. ניתן לחקות בעזרת זירקוניה כמעט כל גוון של שן.
  3. כתר הזירקוניה מתאים יותר לחניכיים. לפיכך, שולי כתר על בסיס זירקוניה אינם בולטים לעין ונראים טוב יותר מכתרי מתכת. סיבה נוספת לצביעת החניכיים על ידי הכתרים היא תגובת החניכיים לכיפת המתכת שבכת החרסינה.
  4. ניתן להרכיב את כתר הזירקוניה בגובה החניכיים או אף מעליהם, ובכך להימנע מגירוי מיותר העלול לפגוע בחניכיים.
  5. כתרי זירקוניה לא יצבעו את החניכיים בכחול או בשחור. בניגוד לכתרי חרסינה שבוצעו על מתכת.
  6. בשונה מכתרים אחרים – החניכיים אינן דוחות את החרסינה ממנה עשוי הכתר ולכן יש סיכוי קטן הרבה יותר להיווצרות של דלקת חניכיים.

כתר הזירקוניה יקר יותר מאשר כתרי המתכת. בשל עלות הגבוהה של חומרי הגלם והעיבוד הנדרש כדי לקבל כתר מחומר הגלם. כתרי הזירקוניה מומלצים במיוחד לאנשים בעלי חניכיים רגישות או רגישות למתכות.

 

עקירות

במרפאתנו תוכלו לעבור טיפולי עקירות מכל הסוגים, החל בעקירות פשוטות של שיניים אשר אינן ניתנות לריפוי, דרך עקירת שיניים כלואות ועד עקירות כירורגיות, על מנת לצמצם את הכאב למינימום – ניתן לעבור עקירות במרפאה גם בהרדמה כללית. כל העקירות מתבצעות בטכניקות העדכניות ביותר ולאחר צילום רנטגן.

רופאי המרפאה ישמחו להעניק לך ייעוץ חינם והדרכה בסוגי הפתרונות השונים להשלמת שיניים חסרות לאחר עקירה.

שיקום הפה